Veri Güvenliği

Proventus Danışmanlık Limited Şirketi ve Prozon Kurumsal Teknoloji Çözümleri Anonim Şirketi aşağıdaki sertifikalara sahiptir.

  • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası
  • ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Sertifikası
  • ISO 22301:2012 Toplumsal Güvenlik – İş Güvenliği Sürekliliği Yönetim Sistemi Sertifikası
  • OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası
  • ISO/IEC 20000-1:2011 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Sertifikası
  • Türkiye İş Kurumu Özel İstihdam Bürosu Sertifikası

Proventus Danışmanlık Limited Şirketi ve Prozon Kurumsal Teknoloji Çözümleri Anonim Şirketi, periyodik olarak TÜRKAK tarafından akredite olmuş kuruluşlarca denetlenmektedir ve tüm süreçlerinde veri güvenliğini en üst seviyede sunmaktadırlar.

Prozon multidisipliner bir teknoloji ekibi tarafından geliştirilmektedir. Tüm departmanlarımız veri güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için iş birliği içinde çalışmaktadır.

Prozon sunucuları bulut ortamında çalışmaktadır ve Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) kapsamında açık rıza alınmamış hiçbir kişisel veri saklamamaktadır. Saklanan verilerin hepsi; FIPS 140-2 standartlarına uygun donanımlar üzerinde saklanan anahtarlarla özel olarak kriptolanmaktadır. Bu kapsamda, saklanan veriler, anlamlı veri olma vasfından çıkmaktadırlar.

Prozon, alanında endüstri standardı olarak kabul edilen siber güvenlik önlemleri uygulamaktadır ve uluslararası akredite bağımsız siber güvenlik kuruluşları tarafından periyodik olarak tarama ve sızma testlerinden geçirilmektedir. Prozon, aldığı IDS/IPS, WAF ve DDOS protection önlemleri sayesinde veri güvenliğini üst düzeyde sağlamaktadır.

Prozon, felaket senaryoları düşünülerek tasarlanmış ölçeklenebilir ve yedekli alt yapısı sayesinde yaşanabilecek problemleri insan müdahalesine gerek kalmadan otomatik olarak önlemekte, servis kesintilerinin ve veri kayıplarının önüne geçmektedir.

Prozon, kartlı ödeme altyapısında veri güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuş PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) regülasyonlarına uymaktadır. Her türlü ağ haberleşmesi SSL/TLS kullanılarak güvenli olarak gerçekleştirilmektedir. Bilgileriniz uygulamamız tarafından kriptolanarak kart operasyonları hizmeti aldığımız kuruluş olan İyzico’ya iletilmektedir. Kart bilgileriniz sadece İyzico tarafından işlenmektedir. Kredi kartı bilgileriniz Prozon tarafından hiçbir surette görülmemekte, saklanmamaktadır ve üçüncü partilerle paylaşılmamaktadır.